SIKÇA SORULAN SORULAR

En az 2 yıllık B sınıfı ehliyeti olan herkes karavan kullanabilir.
Karavanlarımızda en fazla 5 kişi kalabilir.
Yerleşim Yerlerinde……………….....50 km
Şehirlerarası çift yönlü yollarda….....80 km
Bölünmüş Yollarda………………......85 km
Otoyollarda………………………........95 km
Karavanlarımız dizel motorlu olup km. başına 65-70 kuruş sarfiyatı vardır.
Araçlarımızda sigara kesinlikle içilmemektedir.
Tüm araçlarımızda OGS cihazı bulunmaktadır. Ücretleri Şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.
Mutfak tüpünüzü herhangi bir yerden değiştirip faturasını şirketimize getirdiğinizde bedeli tarafımızdan karşılanacaktır.
Seyahate çıkarken mevsim şartlarına uygun ve mümkün olduğunca az kıyafet getirilmelidir. Büyük bavulları tercih etmemenizi öneririz. Ayrıca çarşaf, yastık, pike, mutfak araç ve gereçleri istenildiği taktirde karavanlarımızda mevcut bulundurulur.
Seyir halinde iken TV seyretmek teknik olarak mümkün değildir. Bunun yerine DVD oynatıcısında yanınızda getirdiğiniz filmleri seyredebilir veya müzikleri dinleyebilirsiniz. Uydu alıcımız özel dizayn edilmiştir. Kapsama alanı aşağıdaki gibidir. Turksat 2e, Eutelsat W3a 7e (Digitürk), Hotbird 13e, Astra 19, 2e, Sirius 4.8e, Hellas sat2 39e, Nilesat 7w.
Evet seyir halinde ikende klima çalışır.Genellikle karavanlarda seyir halinde çalışan klima bulunmamaktadır. Biz bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için Karavanlarımıza VIP araçlarda kullanılan tavan klimaları monte ettirdik. Böylece yolculuğunuzun serin ve keyifli bir ortamda film seyredip kahvenizi yudumlayarak geçmesini sağlamaya çalıştık.Ayrıca mola halinde iken dışarıdan 220 w enerji bağlandığında çalışan ikinci bir klimamız daha mevcuttur.Kiralama yaparken mutlaka mukayese ediniz.
İzmir ili ve Urla ilçe merkezi dışındaki teslimatlarda akaryakıt ve şoför giderleri kiracı tarafından karşılanır.
Türkiye içindeki anlaşmalı olduğumuz bütün İveco servislerinde arızanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Şirketimiz adına kestireceğiniz faturayı ibraz ederek de bedelini tarafımızdan tahsil edebilirsiniz.
Karavan Kamping alanlarının listesi Web sitemizde mevcuttur. Seyehate çıkarken kendinize bir rota belirlemenizi tavsiye ederiz. İnternette karavancılık ile ilgili forumları ziyaret ederek daha önce gezilip görülen yerler ile ilgili bilgi toplayabilirsiniz. Bu sitelerde gezilmiş bir çok rota bulabilirsiniz.
Bu durumda aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar kiracıdan tahsil edilir.